Site Overlay

Lego Duplo Pociąg, Kolejka Inteligentna -Nakładki

W najnowszych zestawach pociągów Lego DUPLO ciuchcie posiadają moduł bluetooth umożliwiający połączenie ich wraz z teelfonem i tym większą zabawę poprzez sterowanie kolejką z poziomu telefonu. Z poziomu smartfona możemy wystartować kolejkę, zatrzymać oraz jechać nią do tyłu. Aplikacja umożliwia nam również wydawanie dźwięków jak gwizdek czy też tankowanie.

Producent udostępnia nam również specjalne nakładki na tory po najechaniu na które lego duplo pociąg kolejka wykonuje określone poniżej czynności:

Niebieska- to podkład zawracania ( gdy Lokomotywa na niego najedzie zatrzymuje się na chwilę po czym sama zaczyna jechać w przeciwnym kierunku . 

-Różowa- to podkład sygnału dźwiękowego ( gdy Lokomotywa na niego najedzie wydaje pojedynczy sygnał dźwiękowy i w zależności od maszynisty ( żółty lub czerwony ) zwalnia lub przyspiesza na chwilę. 

– Czerwony- to podkład Stop ( gdy Lokomotywa na niego najedzie zatrzymuje się , po czym należy uruchomić lokomotywę za pomocą przycisku (start – stop ). 

– Zielony – (Oktan) – to podkład stacji benzynowej , Lokomotywa gdy na niego najedzie , zatrzymuje się i wydaje dźwięk tankowania paliwa i oczekuje aż ją zatankujemy za pomocą wężyka włożonego do jej gniazda do tankowania .

— Żółty – podkład , nakładka Dworca , Lokomotywa gdy na niego najedzie wydaje odgłosy które słyszymy na dworcu kolejowym tak jak np. zapowiedzi odjeżdżających lub przyjeżdżających pociągów. 

– Fioletowa – podkład , nakładka TUNEL , Lokomotywa gdy na niego najedzie wydaje dwa odgłosy sygnału przed wjazdem do tunelu .

– Pomarańczowa – to podkład Cargo – stacji rozładunkowej , gdy lokomotywa na niego najedzie wydaje odgłosy załadunku i rozładunku Towarów , dodatkowo przy odczepianiu i doczepianiu kontenerów Cargo każdy kontener wydaję dodatkowe inne dźwięki . 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *